parafin | 02

Sanayide Hüseyin ağbi var, arabaya bir şey olunca hep ona bırakırım halleder sağolsun.. Geçen bir kilo baklava aldım uğradım yanına, sağ arka sinyal yanmıyordu değiştirdi, sonra biraz sohbet ettik.. Batu askere gidecekmiş onu anlattı, hevesliymiş epey.. Seviyorsa kalsın abi dedim.. Ben gitmedim askere, gerçekten isteyen gitsin çünkü bu da bir iş, profesyonel yapılmalı bence, sırayla değil.. Neyse, benim okul durumundan bahsettim biraz, evlilik var mı yakında dedi, yeni motor alacağımı söyledim, araban var işte motoru ne yapacaksın dedi.. Tehlikeliymiş.. Olsun abi dedim, kaç kere geliyoruz hayata, istediğimiz şeyleri hayal ettiğimiz şeyleri yapamayacaksak niye varız dedim.. Haklısın dedi, bak bana 20 yaşında evlendim, 21 de çocuğumuz oldu, daha biz çocuktuk.. Ne olmak isterdin abi dedim.. Bilmem hiç düşünme şansım olmadı ki dedi.. Okul bitti askerlik, o bitti evlilik.. sonrası zaten malum, geçim derdi.. Bir çeşit robotuz aslında ama farkında değiliz dedi.. Öyle ağbi aynen öyle..

***

yarın sabah yine aynı güne mi uyanacağım.. bugünün dört saat sonrası ulan ne değişebilir ki.. elbette aynı güne uyanacağım.. işe gidip sırasıyla çay simit, sigara, kahve, sigara, esneme, gerilme, sigara kahve, öğle yemeği, sigara, kahve, bisküvi, cips kola, sigara, bira, sigara, bira, sigara.. hep aynı zaten..yine aynısı olacak belki bir sigara eksik yada fazla..

Mutlu olmak kişinin kendi elinde diyorlar, doğru ama her sabah aynı saatte uyanıp işe giden akşama kadar oturup bilgisayara bakan ve eve dönen biri nasıl mutlu olabilir ki.. Beyin sulanıyor sekiz dokuz saat bilgisayar karşısında aynı işi yapa yapa.. Enerji kalmıyor insanda..

***

Sonra gözlerimin içine bakarak “Neden söylemiyorsun” dedi.. “söyleyemiyorum” dedim.. “konuşamıyorum”.. Biraz sessizlikten sonra sigaramdan derin bir nefes aldım… “Söyle söyle” dedi.. Yine bir şey söyleyemedim.. Eğer aynı şeyi düşünüyorsak söylemek mi lazım.. bakışlarımdan anlamıyor musun be kadın.. Neyse işte cesaret edemedim.. Kimi zaman da gerçekten söyleyecek bir şeyim olmuyor açıkçası..  Bir boşluk oluyor belli bir süre orada gözüme kestirdiğim bir nesneye veya bir ağaca, uzaktaki bir çifte biraz önce cips verdiğim kuşa filan bakıyorum boş boş, amaçsız.. Kafam rahat, konuşmak istemiyorum, düşünmek istemiyorum.. Yanımdasın işte, yanındayım.. bu yetmez mi..

***

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s